• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

"Więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia"  Konstanty Ildefons Gałczyński. Dnia 25 października uczniowie kl.4a, kl.5b i wolontariuszki z 6c odwiedzili na cmentarzu komunalnym groby zmarłych nauczycieli i pracowników głuchołaskich szkół.

 Odwiedzili również grób p. Edwarda Mrożka, który z p. Szymonem Koszykiem - pierwszym Burmistrzem Głuchołaz organizował w naszym mieście sieć szkół. Szymon Koszyk jest pochowany na cmentarzu w Opolu. Uczniowie Zapalili również symboliczne światełko na grobach zaniedbanych, grobach ważnych postaci historii lokalnej oraz na innych, gdzie uczniowie zapragnęli na chwilę przystanąć, oddać się  zadumie i krótkiej modlitwie . Dłużej zatrzymali się  przy grobach dzieci, była to dla uczniów szczególnie poruszająca chwila.  Grupowe wyjście na cmentarz tuż przed dniem Wszystkich Świętych, stanowi wyraz pamięci o tych, którzy kiedyś z nami byli i zostawili w nas cząstkę siebie...
Na tych grobach  zapaliliśmy znicz i zostawiliśmy kwiatka - różę i goździka. Była to dla uczniów ciekawa lekcja historii o naszej szkole. Poznali historię ludzi, którzy przez wiele lat pracowali w  szkole, wychowując i ucząc kolejne pokolenia młodzieży. Odwiedziliśmy groby: p. G. Salamon, p.L. Szczubiał, p.K. Mleczko, p. E.E. Mrożków, p. W. Czupryny, p.A. Chudzik, p.S. Wanata, p. A.M.Tacakiewicz, państwa Mydlik i oczywiście grób 16 więźniów obozu koncentracyjnego w Auschwitz zamordowanych w styczniu 1945r. między  Głuchołazami a Charbielinem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się znaleźć i odwiedzić więcej grobów i usłyszymy jeszcze wiele ciekawych historii związanych z ludźmi, którzy uczyli nasze mamy, babcie, wujków itd.
Znicze, które zapaliliśmy na grobach pochodziły ze zbiórki, za co bardzo wszystkim...Dziękujemy !
#SzkołaPamięta

Elżbieta BekierCopyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube