Szkolne wydarzenia

W dniu 18 września, uczniowie naszej szkoły, rodzice i nauczyciele- panie: Joanna i Elżbieta, uczestniczyli w fantastycznej i jakże potrzebnej akcji zorganizowanej przez firmę Schattdecor wspólnie z PTTK Głuchołazy - sprzątanie ścieżek wokół Góry Parkowej.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Schattdecor przygotowuje imprezy na najwyższym poziomie i tym razem nie mogło być inaczej. Pogoda na szczęście również nie zawiodła, co sprawiło wszystkim dużą radość, chociaż i na te ewentualność organizatorzy byli przygotowani. Na zbiórce zgromadziło się ok. 30 osób i w trzech grupach wyruszyliśmy na wielkie sprzątanie ścieżek wokół Góry Parkowej. Po wydreptaniu leśnych ścieżek i wysprzątaniu, a trzeba przyznać, że nie ukrył się przed nami żaden papierek, butelka, czy puszka, udaliśmy się na odpoczynek i posiłek przygotowany przez organizatorów. Charakter edukacyjny akcji miał podwójny wymiar, bo pan Jerzy Chmiel opowiadał nam przy okazji ciekawe historie i legendy związane z Głuchołazami. Zjedliśmy pyszną kiełbaskę z ogniska, pyszną zupkę i przekąski przygotowane przez restaurację Alternatywa. Na koniec organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika upominki.

Po zakończeniu, nasi dzielni wojownicy i znakomici pomocnicy z klasy VIa i Va udali się jeszcze z panią Asią na sprzątanie terenu przy drodze do Złotych Hor, gdzie nazbierali 12 worków śmieci.

Dziękujemy firmie Schattdecor Głuchołazy za przygotowanie świetnej imprezy, która przebiegła w serdecznej i bardzo życzliwej atmosferze wśród fantastycznych ludzi

Dziękujemy wspaniałym chłopakom z klasy Ia, IVb, Va i VIa za udział w akcji i towarzyszenie nam w wędrowaniu.
Dziękujemy Fundacja Benevolens i wszystkim innym, którzy w tym dniu postanowili w ten sposób spędzić wolny czas.