• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2023/ 2024

Podwójne zwycięstwo naszych uczniów. W dniu 28.10.2023 r. dziewczęta i chłopcy z rocznika 2013 (kl. 4) zaliczyli pierwszy poważniejszy ,,chrzest sportowy". W hali GOSiR w ramach Igrzysk Dzieci wystartowali w zawodach w Dwa ognie.

Trzeba powiedzieć, że chrzest wypadł okazale.🙂 ♥️
O godzinie 9.00 grę rozpoczeli chłopcy w składzie: Antoni Stec, Grzegorz Ciućka, Dymitro Melnytchuk, Adam Letki, Tobiasz Sajdak, Bartosz Rozum, Karol Szkot, Filip Humaj, Jakub Uchmanowicz, Leon Nastasowski i Maksym Khalkowski i po dwóch godzinach gry zwyciężyli zdecydowanie kolejno z PSP Nowy Świętów, PSP 1, PSP Bodzanów i w grze o 1 miejsce z PSP3.
Brawo 👏 👏 👏

Po godzinie 11.00 do gry włączyły się dziewczęta w składzie: Zuzanna Tarasiuk, Hania Sajdak, Ida Boguniewicz, Kaja Kozdraś, Nikola Piech, Zuzanna Majdak, Karolina Grocholska, Sara Bortniczuk, Emilia Świerczek, Wiktoria Udała, Liliana Borowska i Magda Mużyłowska i podobnie jak chłopcy zwyciężyły choć nie bez problemów. Dziewczęta rozpoczęły od zwycięstwa z PSP Nowy Świętów, następnie zremisowały z PSP3, zwyciężyły z PSP1 i w grze o złoto jednym tzw. skuciem (zbiciem) pokonały dziewczęta z PSP Bodzanów.
Brawo 👏 👏 👏
Dziewczęta jak chłopcy będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych , które odbędą się 08.11.2023 r. w Nysie.
Życzymy powodzeni

Elżbieta Bekier

Copyright © 2023. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube