• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2012/ 2013

STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA

W dniach 21-29 listopada 2012 r. odbył się ogólnopolski konkurs STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA.

Obejmował on zmagania czytelnicze, ortograficzne, matematyczne i plastyczne.

Uczniowie mogli otrzymać maksymalnie 50 pkt. Z naszej szkoły wzięło udział 37 osób, a 2 otrzymały wyróżnienie.

Są to:

Justyna Wiśniewska - klasa 2 - w konkursie plastycznym,

Ewa Herman - klasa 3 - w konkursie plastycznym.


Wyniki najlepszych uczniów przedstawiają się następująco:

KLASA DRUGA

1. Konkurs czytelniczy

Zuzanna Ćwiek - 33 pkt, Bianka Piasecka - 24 pkt

2. Konkurs ortograficzny

Zuzanna Ćwiek - 38 pkt, Bianka Piasecka - 26 pkt,

Maksymilian Jurek - 21 pkt, Stanisław Gawlik - 20 pkt.

3. Konkurs matematyczny

Dominik Szymkowicz - 27 pkt, Michał Zapała - 25 pkt,

Zuzanna Ćwiek - 24 pkt, Michał Francuz - 22, Wiktoria Dąbrowska - 20 pkt.

4. Konkurs plastyczny

Justyna Wiśniewska - 43 pkt wyróżnienie,

Alicja Dec - 39 pkt, Emilia Gancarz - 39 pkt,

Emilia Brzezińska - 37 pkt, Alicja Francuz - 32 pkt, Pola Popowicz - 32 pkt.

KLASA TRZECIA

1. Konkurs ortograficzny

Joanna Iwańska - 40 pkt, Joanna Strojewska - 32 pkt,

Nikodem Kud - 29 pkt, Natalia Gnatyk - 29 pkt, Nikola Sznajder - 22 pkt.

2. Konkurs matematyczny

Ewa Herman - 29 pkt, Daniel Rubaj - 29 pkt,

Joanna Iwańska - 26 pkt, Zuzanna Jarosz - 24 pkt, Nikodem Kud - 21 pkt.

3. Konkurs plastyczny

Ewa Herman - 45 pkt wyróżnienie

Kamil Drużbicki - 40 pkt, Nikodem Kud - 38 pkt, Klaudia Jurek - 36 pkt.

 

Copyright © 2022. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube