• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2008/ 2009

Bierzemy udział w ogólnopolskim programie szkolenia dzieci i młodzieży w ramach akcji WOŚP:

 

 

„Ratujemy i uczymy ratować”

 

W ramach ogólnopolskiej  akcji WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować” panie Joanna Szczeblowska

i Aleksandra Szupryczyńska uczestniczyły w kursie instruktorskim udzielania pierwszej pomocy.

Swoją wiedzę i umiejętności  przekazały grupie uczniów z klas IV-VI.

Są to nasi mali ratownicy:

Agata Chrobak z klasy IV c, Wiktoria Młynarczyk z klasy VI b

Dominik Włodarczyk z klasy V a, Michał Szupryczyński z klasy VI b

Justyna Głuszczak z klasy VI b, Bartosz Dorosz z klasy VI c

Magdalena Odwrot z klasy VI c, Agnieszka Ciesińska z klasy VI a

Daria Kózka z klasy VI b, Ewelina Matuszkiewicz z klasy VI c

Karolina Plutka z klasy VI c,  Martina Godzic z klasy IV b,  Natalia Godzic z klasy IV b

Dzięki fundacji Jurka Owsiaka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

otrzymaliśmy jeden duży i cztery małe fantomy,

pomoce naukowe w formie książeczek instruktażowych dla dzieci i nauczycieli,

płyty „Czy potrafisz ratować życie” i „Historia dr Kręciołka” oraz papierowe telefony komórkowe.

11.02.2009 swoją wiedzę i umiejętności przekazali najmłodszym kolegom z klasy I b i 11.03.2009 z klasy I a.

W sumie przeszkolili 42 osoby.

Swój pokaz rozpoczęli od scenki, następnie zademonstrowali swoje umiejętności ratownicze.

Po tak ciekawym wprowadzeniu, najmłodsi koledzy z zapałem przystąpili do nauki, zwłaszcza że towarzyszyła jej piosenka i zabawa.

Najpierw poznali łańcuch przeżycia a następnie ćwiczyli sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomach.

Nad przebiegiem szkolenia czuwały panie Aleksandra Szupryczyńska, Joanna Szczeblowska

i wychowawczynie klas pierwszych J. Midor i I. Duszeńko.

12.02.2009 i 12.03.2009 najmłodsi  ratownicy, wraz ze swoimi  paniami,  powtórzyli wiadomości i umiejętności,

wykorzystując otrzymane podręczniki.

Wszyscy otrzymali Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Dziękujemy Jurkowi Owsiakowi za wspaniały pomysł, a naszym uczniom gratulujemy!

Więcej na temat akcji możesz przeczytać na stronie WOŚP>>

a fotki znajdziesz w naszej galerii.

 

Copyright © 2022. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube