• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Rok szkolny 2008/ 2009

WOJEWÓDZKI KONKURS POLONISTYCZNY

etap miejsko– gminny

IV m.Piotr Kotlarz

Udział:

Michał Opiełka

Olga Wanicka

XIII WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY dla klas III szkół podstawowych

 

etap wojewódzki

2.04.2008 w Opolu odbył się finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.

Reprezentowały nas:

Agata Chrobak

Anna Szymkowicz

Obie dziewczynki spisały się doskonale  i otrzymały wyróżnienia.

Jest to wielki sukces. Uczęszczają one do tej samej klasy 3 c.

Konkurs  Recytatorski — etap miejsko– gminny

Spośród reprezentantów naszej szkoły komisja wyróżniła:

Wiola Borawska—I miejsce

Oskar Podkowski - II miejsce

Agata Chrobak i Karolina Migus—wyróżnienia

Ogólnopolski Konkurs Gazet Szkolnych

Nasza gazetka szkolna BUDA 2 znalazła się wśród 10 najlepszych pisemek w Polsce.

Jesteśmy z tego bardzo dumni zwłaszcza, że konkurencja była bardzo duża, a naszą twórczość oceniali profesjonaliści.

Musimy jednak jeszcze popracować nad formą i treścią, a może uda się znaleźć w pierwszej trójce. Zobaczymy!

XXVI Ogólnopolski Francuskojęzyczny Konkurs Recytatorski

 

„Poezja i proza frankofońska” im. Jerzego Lisowskiego

W dniach 12-13. 04.2008 w Bydgoszczy odbył się finał tego konkursu.

Nasze województwo reprezentowała

Magdalena Mandyna.

Swoją recytacją podbiła serca nie tylko jury, ale i publiczności.

Otrzymała wyróżnienie w kategorii klasy I-VI

 

Copyright © 2022. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube