• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Wolontariat

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! DRODZY UCZNIOWIE, RODZCE I NAUCZYCIELE !!! Dziękujemy wszystkim za włączenie się do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej SZLACHETNA PACZKA.

♥️
Zrealizowaliśmy nasz cel – została przygotowana świąteczna paczka dla wybranej rodziny.
♥️
Jak zawsze można było liczyć na Wasze szlachetne serca .Dzięki Waszemu zaangażowaniu w mądre pomaganie oraz Waszym wielkim sercom mogliśmy spełnić marzenia wybranej rodziny i wesprzeć ją w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki Wam pani Beata z rodziną spędzi nadchodzące radośnie, spokojnie i bez zatroskania o najpotrzebniejsze rzeczy.
♥️
Od listopada uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, nauczyciele oraz pracownicy szkoły rozpoczęli zbiórkę darów, poczynając od rzeczowych, takich jak żywność trwała, środki czystości, koce, maskotki a kończąc na środkach pieniężnych, potrzebnych na zakup opału, pościeli, poduszek, kuchenki mikrofalowej, czajnika i wiele innych artykułów przemysłowych,
Przekazaliśmy również rodzinie bony prezentowe na zakup obuwia i innych niezbędnych artykułów.
♥️
Udało nam się również spełnić skromne marzenia rodziny i podarować każdemu upragniony prezent. Do 8 grudnia zgromadziliśmy pokaźną ilość produktów, którą zapakowaliśmy w 10 paczek, a wolontariusze, pod czujnym okiem opiekunów, zajęli się pakowaniem podarunków.
Ich wysiłek nie był daremny, bo po kilku godzinach mogli podziwiać swoje dzieło – pokaźny stos prezentów pod szkolna choinką, które już tylko czekały na dostarczenie do magazynu „Szlachetnej Paczki” , który w tym roku był w Centrum Kultury w Głuchołazach.
♥️
Drodzy Rodzice - widzimy, że kształtujecie w swoich dzieciach postawy dzielenia się i zwracania uwagi na swoje otoczenie. Na pewno wyrosną z nich dojrzali ludzie, wrażliwi na potrzeby innych.
♥️
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Bardzo dziękujemy za pomoc. Nie wiem co powiedzieć - tyle wszystkich rzeczy pomoże nam przygotować święta i mocno odciąży domowy budżet. Bardzo dziękujemy Państwu za okazane serce i poświęcony czas i pieniądze.
♥️
Dziękujemy panu Łukaszowi Bronowickiemu za przewiezienie paczek do magazynu. Zawsze możemy na Pana liczyć 👍
♥️
Jeszcze raz dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz osobom spoza społeczności, naszym rodzinom i przyjaciołom. Dziękujemy panu Andrzejowi Żmudzie, który od kilku lat wspiera Szlachetną Paczkę, anonimowej Pani, która dostarczyła do szkoły bon prezentowy, oraz Fabryce Armatury Przemysłowej WAKMET za dostarczenie pudełek.
♥️
Dziękujemy pani Klaudii Szymańskiej i jej wolontariuszom, bo dzięki ich zaangażowaniu, Szlachetna Paczka wróciła do Głuchołaz i można było spełnić marzenia aż 23 rodzin w naszej gminie.
♥️
Udział w akcji „Szlachetna Paczka” to była dla nas lekcja wrażliwości, empatii i otwarcia na potrzeby drugiego człowieka. Większość z nas odrobiła tę lekcję na „szóstkę”
♥️
JESTEŚCIE NIESAMOWICI!
To nie byłoby możliwe, gdyby nie Wasze zaangażowanie.
Dziękujemy Wam za to!
Po prostu razem tworzymy historię.
♥️
Jeszcze raz Wam dziękujemy ☺

Elżbieta Bekier

Copyright © 2022. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube