• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Wolontariat

To tylko Ja...Wiktoria i Tomasz Bronowiccy, z okazji Światowego Dnia Zwierząt przygotowali reportaż, w którym poruszają problem adopcji i przemocy nad zwierzętami. 

Odwiedzili schronisko w Konradowej i rozmawiali z pracownikami o problemach i radościach dnia codziennego zwierzaczków ♥️. Otrzymali również od uczniów i nauczycieli mnóstwo zdjęć z Waszymi pupilkami, które bardzo kochacie. Te zdjęcia, Wasze wypowiedzi, pokazują nam, jak bardzo kochacie swoich małych i dużych przyjaciół.
W imieniu Wiktorii i Tomka oraz ich taty, bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji filmu, dziękujemy za wszystkie Wasze zdjęcia, a pracownikom schroniska w Konradowej za rozmowę i możliwość przeprowadzenia reportażu.
A My? A my dziękujemy wspaniałemu rodzeństwu i jego tacie za poruszanie tak ważnych tematów, za wolontariat i nieustanie wsparcie naszej szkoły ♥️🙂

#Swiatowydzienzwierzat
#stopprzemocywobeczwierzat
ArbuZ - Adopcje Zwierząt
Fundacja Dla Zwierząt La Fauna - interwencje i adopcje
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej

Elżbieta Bekier

 

Copyright © 2022. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube