• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Plastyka

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja„Kulturalne i turystyczne  skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”

współfinansowana jest  ze środków Unii Europejskiej  w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Centrum Kultury- Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach realizuje projekt


 

 

„Kulturalne i turystyczne skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”.

2 kwietnia 2014 r. odbyła się pierwsza plenerowa wycieczka do Paczkowa.

 

Wszystkim uczestnikom, opiekunom i prowadzącym warsztaty dopisał  humor, a słoneczna pogoda sprzyjała młodym artystom w trakcie pleneru plastycznego oraz  fotografowaniu ciekawych miejsc.

Wycieczką kierował doświadczony głuchołaski przewodnik Jerzy Chmiel, który przekazał nam dużo cennych informacji i ciekawostek na temat terenu po którym poruszaliśmy się.  Odwiedziliśmy m.in. Muzeum Gazownictwa, które wywarło na nas duże wrażenie. Zobaczyliśmy tu bogatą kolekcję gazomierzy i urządzeń gazowych, natomiast interaktywne wystawy znakomicie pokazały historię gazu domowego i przemysłowego, poszerzając naszą wiedzę na ten temat.

Następnie  spacerkiem rozpoczęliśmy zwiedzać Paczków. Miasto niewielkie, ale bardzo ciekawe  i idealne dla miłośników średniowiecznych miasteczek. Ze względu na liczne, dobrze zachowane  zabytki  i imponujący system fortyfikacji nazywane jest polskim Carcassonne. Przetrwał jego wewnętrzny pierścień murów, który należy do najlepiej zachowanych systemów fortyfikacji miejskich na Śląsku. Przeszliśmy atrakcyjną trasą spacerową po koronie muru obronnego przy Bramie Nyskiej. Byliśmy w  byłym Domu Kata ,a obecnym Centrum Informacji Turystycznej, podziwialiśmy piękno przyrody  na tle kościoła i murów obronnych i tu właśnie  postanowiliśmy zrobić  plener dla uczestników warsztatów plastycznych, pomysł jak się później  okazało był trafiony.

Pełni wrażeń, wzbogaceni wiedzą ,a także  zadowoleni z efektów swojej pracy twórczej wróciliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną.

16.04.2014 r. udamy się na drugą  wycieczkę warsztatowo- plenerową do Otmuchowa,

kolejnej Gminy z terenu LGD Nyskiego Księstwa Jezior i Gór.

 

Opiekunka grupy: Joanna Szczeblowska

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube