• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Plastyka

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja „Kulturalne i turystyczne  skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”
współfinansowana jest  ze środków Unii Europejskiej  w ramach działania
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Centrum Kultury- Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach realizuje projekt
„Kulturalne i turystyczne skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”.


 

 

 

28 kwietnia 2014 r. odbyła się autokarowa wycieczka połączona z warsztatami i plenerem do Nysy.


 

Dużą atrakcją dla uczestników projektu był wjazd na 13 piętro Ratusza,

na którym usytuowany jest taras  widokowy, z którego mogliśmy zobaczyć

panoramę nyskiego rynku, podziwiać  piękne widoki, zabytki , jezioro nyskie oraz zrobić ciekawe zdjęcia.

 

Uczniom i opiekunom  bardzo podobała się przejażdżka „Kolejką po Nysie” .

W trakcie prawie godzinnej jazdy mogliśmy zobaczyć ciekawsze miejsca Nysy,

m. in. Bastion Św. Jadwigi, Kościół św. Piotra i Pawła, Carolinum,

Miejskie Muzeum, Fontannę Trytona, Fort Wodny, Wieżę Ciśnień.

Ciekawą podróż z mnóstwem informacji o jego poszczególnych miejscach

zakończyliśmy nad Jeziorem Nyskim w Skorochowie.

W tym  miejscu odbył się plener plastyczny zakończony ciekawymi pracami plastycznymi młodych artystów,

który również  był atrakcją wycieczki.

W trakcie zwiedzania Nysy koleją turystyczną  przez pierwszą grupę,

„mali fotografowie” wyruszyli w miasto z Grzegorzem Ptak oraz Alą Płowaś,

aby wykonać swoje zadanie i zrobić ciekawe zdjęcia.

Wywiązali się ze swojego zadania na medal.

Zrobione przez nich zdjęcia będą uatrakcyjniać powstający folder  autorstwa  wszystkich uczestników projektu.

 

07.05. 2014 r. udamy się na pieszą wycieczkę tym razem  po naszym mieście – Głuchołazach,

kolejnej Gminy z terenu LGD Nyskiego Księstwa Jezior i Gór,

z której również zdamy relację i podzielimy się naszymi wrażeniami.

Będzie to już ostatnia wycieczka warsztatowa, następnie czeka nas praca  przy folderze

pt. „Turystyczne i Kulturalne skarby nyskiego Księstwa Jezior i Gór oczami dziecka”.

Opiekun grupy: Joanna Szczeblowska

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube