• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Plastyka

Podsumowanie projektu

„Kulturalne i turystyczne skarby Nyskiego Księstwa   Jezior i Gór”

13 czerwca 2014 r. obyło się w Sali Widowiskowej Domu Kultury podsumowanie projektu

pt. „Kulturalne i turystycznego skarby Nyskiego Księstwa Jezior i Gór”.

Podczas uroczystej gali podsumowującej projekt  zaprezentowały się wszystkie grupy warsztatowe.

Dyrektor Centrum Kultury Jan Ćwiek wręczył podziękowania osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie:

koordynatorom, prowadzącym warsztaty, nauczycielom szkół uczestniczących w projekcie itp. Podziękował  im za włożony , zaangażowanie oraz efekty.

Galę rozpoczął  spektakl teatralny pt. „Sen Juliana”,

który miał już trzecią odsłonę i ponowie został przyjęty gromkimi brawami i wywołał dużo uśmiechu na twarzach zgromadzonych.

Następnie  na dużym ekranie  wyświetlono prezentację multimedialną, której głównym celem było przedstawienie rezultatów prowadzonych warsztatów - tanecznych, muzycznych, teatralnych  oraz turystycznych.

W dalszej części programu odbył się pokaz tańca  poszczególnych grup tanecznych , który również dostarczył wielu  pozytywnych emocji i wrażeń.

Następnie  wręczone  zostały dzieciom i młodzieży pamiątkowe koszulki oraz foldery,

który był efektem  warsztatów plenerowych plastycznych i fotograficznych  uczniów klas 4- 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Głuchołazy.

Uczestnicy tej części projektu w trakcie dwóch miesięcy skrzętnie szlifowali swój kunszt fotograficzny, plastyczny oraz literacki pod okiem doświadczonych opiekunów.

Zwiedzali również miejsca obejmujące  obszar Nyskiego Księstwa Jezior  i Gór , po to by stworzyć folder widziany ich oczyma.

Mogą być dumni, że są twórcami wydawnictwa, ponieważ  teksty, zdjęcia oraz rysunki wykonane są przez uczestników projekt, czyli przez nich samych.

Na koniec  programu poproszono  na scenę pozostałych uczestników : (łącznie  136 osób),

im również wręczono pamiątkowe foldery i koszulki.

Koordynatorzy podziękowali swoim grupom i prowadzącym warsztaty za  atmosferę podczas zajęć,

twórcze zaangażowanie w projekt oraz wspaniałe efekty prawie trzymiesięcznej   pracy.


Zaproszono również  wszystkich gości do obejrzenia wystawy prac plastycznych uczestników projektu z terenu LGD

( Paczkowa, Otmuchowa, Nysy i Głuchołaz) do Galerii Domu Kultury.

Dziękujemy koordynatorce projektu Pani Małgorzacie Osiadły z Centrum Kultury

za możliwość zobaczenia przepięknych zakątków naszej Małej Ojczyzny jaki umożliwienie przeżycia wspaniałych chwil .

 

Joanna Szczeblowska

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube