• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Plastyka

Ratujemy i Uczymy się Ratować.

Uczniowie kl.I B, brali udział w zajęciach poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią J. Szczeblowską i panią A. Szupryczyńską przy bardzo czynnym udziale uczniów klas IV,V,VI.

 

Zajęcia odbyły się w ramach programu „ Ratujemy i Uczymy się Ratować”,

realizowanemu przez fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Akcja ma na celu przygotowanie najmłodszych uczniów do udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia.

Na początku zajęć uczestnicy programu zostali zapoznani z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy-

 

tzn. nauczyli się jak zadbać o własne bezpieczeństwo jako ratownika, sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, wezwać pomoc,

sprawdzić oddech poszkodowanego, wykonać wdechy ratownicze i uciski klatki piersiowej.


 

 

 

Po części teoretycznej, uczniowie przystąpili do praktycznej części zajęć ćwicząc wezwanie pomocy,

oraz wykonując czynności udzielania pierwszej pomocy, według poznanego schematu.

 

Starsi uczniowie odegrali scenkę pozorowanego zasłabnięcia na drodze i pokazali krok po kroku schemat udzielenia pierwszej pomocy.

Następnie pomagali uczniom ćwiczyć. Dzieci ćwiczyły na fantomach, które szkoła otrzymała w ramach przystąpienia do realizacji programu

Ratujemy i Uczymy się Ratować.

Każdy uczestnik otrzymał książeczkę obrazując pomoc poszkodowanemu

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube