• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Plastyka

Święto Przyjaciół Lasu.

22 kwietnia 2015 r. Centrum Kultury – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach obchodziła

Święto Przyjaciół Lasu.

 

Dzięki zaproszeniu ze strony organizatora

dwie klasy naszej szkoły 4b i 6a wraz z opiekunami  p. Joanną Szczeblowską oraz p. Michałem Doroszem

miały przyjemność czynnie uczestniczyć w tym wydarzeniu.

 

Obchody rozpoczęły  się uroczystą paradą dzieci w pięknych  strojach nawiązujących do idei imprezy.


 

Ważnymi elementami barwnego przemarszu  ulicami Głuchołaz było

uroczyste zasadzenie czerwonego buka przez p. Burmistrza


oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy na skwerze „Kawalerów Orderu Uśmiechu”.


 

Finał imprezy miał  miejsce  w Domu Kultury,

gdzie m. in. p. Marian Stanisław Podlecki przybliżył zgromadzonym

swoją  wieloletnią działalność  społeczną związaną z ochrona przyrody jak i wychowaniem dzieci  młodzieży.

 

Spotkanie to zakończyło się  rozstrzygnięciem konkursów - literackiego oraz plastycznego,

w których  nasi uczniowie zdobyli zaszczytne miejsca.

 

Klasy 4b i 6a wraz z opiekunami pragną podziękować  p. Alicji Płowaś

za wspaniałą organizację i możliwość uczestnictwa  w tej uroczystości.

 

Joanna Szczeblowska

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube