• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Plastyka

W XX Ogólnopolskim  Logopedycznym Konkursie Plastycznym „MOJA ULUBIONA POSTAĆ BAJKOWA”, organizowanym przez Marszałka Województwa Małopolskiego, wydawnictwo Komlogo  oraz Zespół Szkół w Mordarce , uczeń Naszej Szkoły ALEKSANDER MOROZ z kl. I b pod opieką pani JOANNY ROGALSKIEJ zajął II MIEJSCE ( kategoria IV –dzieci 7-9lat).

 

Jury konkursu miało trudne zadanie by ocenić wszystkich uczestników. Do konkursu zakwalifikowano aż 10 000 prac plastycznych!!!


 

 

Zaszczytne II miejsce OLKA jest dużym wyróżnieniem dla naszej szkoły. Celem  konkursu było wykonanie pracy plastycznej z ilustracją fikcyjnej  postaci z wiersza, bajki, baśni, legendy, komiksu, dobranocki, którą dziecko najbardziej lubi . Olek wykonał postać Plastusia z książki M. Kownackiej pt. „Plastusiowy Pamiętnik” w technice kolaż(wypełniał szablon Plastusia kolorowymi kuleczkami z plasteliny + tło malował farbami akrylowymi).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A oto efekt  końcowy nagrodzonej  pracy


 

 

 

Radości było dużo z wygranej w konkursie ale moment otwierania nagrody rzeczowej był oczywiście najfajniejszy


 

 

 

 

 

 

Olek dzięki wygranej w konkursie w ramach zajęć logopedycznych wygrał również roczny bezpłatny abonament edukacyjny portalu SuperKid.pl


 

 

Kolorowe, piękne dyplomy za uczestnictwo w konkursie


 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube