• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Klub Filmowy "Klatka"

W dniach 4- 6 marca  marca, naszą szkołę ponownie  odwiedziły grupy przedszkolne. Były to: Biedroneczki, Jarzębinki i Misie z Przedszkola nr 2 w Głuchołazach. Dzieci brały udział w warsztatach animacji poklatkowej i uczyły się tworzyć bajki animowane.

 Mali filmowcy ciężko  pracowali nad swoim pierwszym filmem. Grupa  Biedroneczki  tworzyła bajkę o kosmitach, Jarzębinki robiły film o smoku, który uratował pewną wioskę w górach, a grupa Misie stworzyła film o piratach, którzy porwali pewną królewnę.Wszystkie dzieci brały czynny udział w zajęciach i dzielnie uczyli się sztuki filmowania. Mali animatorzy ułożyli scenariusz bajki, przygotowali elementy do animacji, nagrali dźwięk i  pomagali przy zdjęciach. Na koniec warsztatów uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami małego filmowca i skosztowali dwójkowych słodkości. Zajęcia pokazały nam wszystkim, że wspólne działanie i sprawna współpraca przynosi pozytywne efekty pracy. Dziękujemy za odwiedziny , dzielną pracę i cierpliwość. Brawo! Premiera bajek zrobionych  przez dzieci odbędzie się podczas Dnia Otwartego w naszej szkole.Dziękujemy za wizytę w naszej szkole.

Misie PP 2 - film https://youtu.be/BDTYR-2C24Y
 
Jarzębinki PP 2 - film https://youtu.be/DtnIOgOrTWw
 
Biedroneczki PP 2 - film  https://youtu.be/eo_WXQvwUtw
Elżbieta Bekier
Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube