• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Klub Filmowy "Klatka"

W dniu 3 października na zajęciach Koła Filmowego gościliśmy panią Magdalenę Nogaj. Pani Magda jest absolwentką Szkoły Filmowej, zna wiele tajników związanych z filmem oraz ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej w Nowym Świętowie, gdzie również zaraża społeczność szkolną swoją pasją. Jest laureatką wielu konkursów. Pani Magda będzie naszym mentorem i postara się wspomóc pracę naszego Koła. Nawiążemy również współpracę z macierzystą szkołą pani Magdy i stworzymy wspólny projekt filmowy.

Dzisiaj uczniowie wykonali kilka ćwiczeń. Jednym z nich było np. „opowiedzenie” jakiejś historii w czterech zdjęciach, inne to: wykonanie zdjęć z perspektywy żaby lub ptaka. Było przy tym dużo zabawy i nauki oczywiście. Oglądnęliśmy również filmy wykonane przez dzieci pod okiem pani Magdy. Dowiedzieliśmy się jak ważną rolę w filmie pełni muzyka.

Naszym celem jest przede wszystkim dobra zabawa w gronie znajomych, przekazywanie wiedzy i rozwijanie pasji, a jeśli przy tym powstanie jakiś ciekawy film to będzie nasz powód do dumy. Mamy nadzieję, że nasza machina rozpędzi się powstanie grono młodych ludzi zakręconych wokół filmu, którzy już poza szkołą będą pracować wspólnie robiąc to co kochają i w czym czują się dobrze.

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube