• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Język Angielski

KOLEJNE WIELKIE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W KONKURSACH JĘZYKA ANGIELSKIEGŚmiech!!.

42 uczniów PSP nr 2 z klas I-III wzięło udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "Olimpusek"    z języka angielskiego w sesji wiosennej osiągając bardzo wysokie wyniki!

Każdy z uczestników dostał dyplom uznania lub zgodnie z regulaminem konkursu, dyplom laureata, będący nagrodą dla uczniów zajmujących miejsca od 1 do miejsca 15 włącznie.

W naszej szkole dyplom laureata otrzymało aż 9 uczniów, w tym 8 uczniów klas pierwszych.

Najlepsze miejsce w Polsce, z naszej szkoły, MIEJSCE III osiągnęła uczennica klasy 1c NIKOLA SKRZYPEK otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową, uzyskując 203 pkt na możliwych 210 pkt.

Kolejne bardzo wysokie miejsca i dyplom laureata otrzymali:

z klasy 1a

MAJA STAJAK -  MIEJSCE VI

FILIP BERESZKO -  MIEJSCE IX

MIKOŁAJ POPYK - MIEJSCE X

OLIWIA JAWORSKA - MIEJSCE XI

ALEKSANDRA TABIŚ  - MIEJSCE XIV

z klasy 1b

PRZYSIADŁOWSKI WOJCIECH  - MIEJSCE X

KUBOWICZ ZUZANNA - MIEJSCE XIII

z klasy 3a

SATIAN KUMOR - MIEJSCE X


CEREMONIA WRĘCZENIA DYPLOMÓW LAUREATA                      NIKOLA SKRZYPEK - III MIEJSCE

 

 


Ponadto, w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego dla klas IV-VI

najlepszymi na terenie naszej gminy okazali się nasi szóstoklasiści:

KAROLINA TREMBECKA - I MIEJSCE

oraz

ALAN GOSPODARCZYK - III MIEJSCE

oboje uczniowie klasy 6a.