• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Edukacja wczesnoszkolna

Do ogólnopolskiego programu edukacyjnego WYBIERAM WODĘ we wrześniu dołączyły się dwie klasy 1 c i 2 b. Program to wspólna inicjatywa  Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii.

 

Klasa 1 c i 2 b w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „WYBIERAM WODĘ”

   Ambasadorem medialnym akcji , została Justyna Steczkowska ,która promowała ideę zdrowego picia wody .Celem programu WYBIERAM WODĘ jest edukacja w zakresie prawidłowego nawodnienia organizmu oraz promocja racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzanie. Działania podjęte w ramach programu pomogą ukształtować dzieci z klasy 1c i 2b do prawidłowego nawyku żywieniowego, a także nauczą najmłodszych konsumentów świadomego korzystania z naturalnych zasobów wodnych.
       W ramach programu wychowawcy klas pani Agnieszka Podkowska (2b) oraz Joanna Rogalska(1c) przygotowały dla uczniów konspekty lekcji, które zostały wykorzystane jako pomoce w ramach zajęć z edukacji zdrowotnej , przeprowadzały lekcje na których dzieci dowiadywały się o korzyściach płynących z picia wody dla organizmu ludzkiego , prezentowały multimedialne pomoce edukacyjne .

Dzięki pomocy rodziców z obu klas, w salach lekcyjnych zostały zainstalowane pojemniki z dozownikiem wody oraz butelki z wodą niegazowaną. Dzieci nauczyły się systematycznie pić wodę w trakcie przerw lekcyjnych. Uczniowie zostali również zaproszeni przez organizatorów programu do udziału w konkursie plastycznym.

       Dzięki uczniom Nasza Szkoła uzyskała CERTYFIKAT programu WYBIERAM WODĘ . Dzieci przekazały na ręce pani Dyrektor Elżbiety Kozdraś dokument potwierdzający zdobytą odznakę. Obie klasy oraz każdy uczestnik akcji został imiennie nagrodzony.

 

Copyright © 2021. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube