• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Informator

Nasza szkoła,  jako jedna z trzech na Opolszczyźnie, otrzymała w dniu 11 września 2018r. z rąk Kuratora Oświaty w Opolu, Michała Sieka, certyfikat SZKOŁA PRZYJAZNA TURYSTYCE.  

 Uczniowie z opiekunami  uczestniczyli  w uroczystym podsumowaniu projektu,  ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty w Opolu wraz z Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych. Wręczenie Certyfikatów i podsumowanie  odbyło się podczas obchodu 40 – lecia powstania Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Górze Świętej Anny.
Projekt miał na celu promowanie turystyki wśród najmłodszych, uczenia czynnego wypoczynku w czasie wolnym oraz bliższego poznania „Małej Ojczyzny”. Nasza szkoła przystąpiła do projektu , który trwał od października 2017 r. do końca maja 2018 r. Zadaniem  było odwiedzenie sześciu  z ośmiu zaproponowanych miejscowości m. in. Opole , Pokrzywna, Zopowy, Brzeg, Góra Św. Anny, Prudnik. Zorganizowaliśmy 6 wycieczek trzydniowych, których miejscem noclegowym były schroniska na Opolszczyźnie.
Dzięki zaangażowaniu opiekunki projektu p. Joannie Szczeblowskiej, nieocenionej p. Justynie Muszyńskiej, która uczestniczyła w każdym wyjeździe, a przede wszystkim uczniom , którzy chętnie brali udział  w wyjazdach jak i rodzicom wspierającym to przedsięwzięcie udało się zdobyć oczekiwany certyfikat.
Jesteśmy jedną z trzech szkół w województwie, która otrzymała długo oczekiwane świadectwo z rąk Kuratora Oświaty w Opolu p. Michała Sieka.
To już drugie wyróżnienie, po programie profilaktycznym „Pomyśl zanim spróbujesz”,  jakie otrzymała nasza szkoła wciągu ostatniego roku z rąk Kuratora Oświaty w Opolu.

„SZKOŁA PRZYJAZNA TURYSTYCE” – mamy to !!!

Copyright © 2024. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube