• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Informator

Zaangażowanie rodziców w rozwój fizyczny dziecka jest niezmiernie istotne i w ogromnym stopniu wpływa na kształtowanie sportowych postaw i stosunku dzieci do aktywności fizycznej. W związku z powyższym w naszej szkole  powstał projekt „ROZRUSZAJ RODZICÓW”, który skierowany został dla rodziców uczniów naszej szkoły.

Rodzice jako największe autorytety dla swoich dzieci mają ogromny wpływ na ich wychowanie. Dając pozytywny, praktyczny przykład przyczyniają się do zachęcania dzieci do sportowego i zdrowego stylu życia, do odpowiedniego wykorzystania czasu wolnego. W ramach tych zajęć w naszej szkole odbywają się cyklicznie zajęcia ruchowe dla rodziców.

Będą to: zajęcia pilates, samoobrony, rozgrywki sportowe, fitness, spotkania z dietetyczką i inne, w zależności od potrzeb rodziców.

Już za tydzień, w środę, 25 października, o godz. 17.00, na hali PSP2 w ramach programu "ROZRUSZAJ RODZICÓW", odbędą się zajęcia PILATES dla rodziców, które poprowadzi instruktor pilates pani Anna Idzi.

Pani Ania od kilku lat prowadzi zajęcia w naszej szkole i uleczyła już niejeden kręgosłup i umięśniła niejeden brzuszek:) Zapraszamy mamy i tatusiów oczywiście.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny !!!

Po zajęciach odbędą się indywidualne konsultacje. Chętnych prosimy o zabranie maty do ćwiczeń.

Jakie efekty daje pilates? Ćwiczenia pilates m.in. wzmacniają kręgosłup, poprawiają postawę ciała i pozwalają wyrzeźbić smukłą sylwetkę. Pilates jest także przeznaczony dla osób, które chcą wrócić do zdrowia po przebytych kontuzjach. Pilates pozwala zyskać świadomość własnego ciała i osiągnąć harmonię ciała oraz ducha.

Sprawdź, jakie jeszcze efekty może dać ci pilates:

http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/zajecia-i-treningi/jakie-efekty-daje-pilates-korzysci-plynace-z-cwiczen-pilates_37292.html
Elżbieta Bekier

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube